Menu Zamknij

Nasza gwiaździsta noc

„Często zdaje mi się, że noc jest o wiele bardziej wypełniona barwami niż dzień, jest pełna najbardziej intensywnych fioletów, błękitów, zieleni. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że niektóre gwiazdy są cytrynowe, inne mają różowy, zielony lub niezapominajkowy blask. Mówiąc krótko, nie da się namalować gwiaździstego nieba za pomocą białych kropek na granatowym tle.”

Tak pisał Vincent van Gogh, dziś powszechnie uważany za jednego z największych malarzy w historii – autor słynnego obrazu olejnego „Gwiaździsta noc”. 30 marca minęła 170. rocznica jego urodzin. Z tej okazji klasa I wzięła udział w niecodziennych zajęciach. Uczniowie oglądali teledysk w serwisie YouTube do piosenki pt. „Gwiezdne ciasto”, na podstawie której mieli za zadanie rozwiązać interaktywny quiz na platformie Genially.

Następnie uczestniczyli w warsztatach origami i uczyli się, jak wykonać gwiazdę z papieru. Zabawy z origami mają wiele zalet – zapewniają dzieciom dużo radości i satysfakcji, ponieważ są łatwe do wykonania, pobudzają twórcze myślenie i dają poczucie sukcesu. Ponadto rozwijają umiejętność koncentracji, wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie, fantazję, wrażliwość artystyczną oraz motorykę precyzyjną ręki.

Własnoręcznie wykonane gwiazdy dzieci zaprezentowały na klasowej gazetce. Zachęcamy do wysłuchania piosenki i rozwiązania quizu: p. K. Buczkowicz i p. M. Sabat.

Skip to content