Menu Zamknij

Poranek i wieczorek poetycki

Z okazji Roku Wisławy Szymborskiej zorganizowaliśmy dla uczniów naszej szkoły poranek poetycki. Młodzież starszych klas pięknie zaprezentowała wybrane utwory noblistki: Schyłek wieku, Rozmowa z kamieniem, Muzeum, Cebula, Kot w pustym mieszkaniu i Nagrobek. Skłaniają one do refleksji, zadziwienia się światem, zadawania prostych, ale wciąż ważnych pytań. Czytanie wierszy W. Szymborskiej zostało urozmaicone nagraniami piosenek: Sanah i Manamu Nic dwa razy, G. Turnaua Atlantyda oraz uczennicy kl. 8 – Oliwii Wojtas, która wykonała utwór Woda do skomponowanej przez siebie melodii. Uczennice kl. 7 przygotowały również ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą życia W. Szymborskiej. Zainteresowanie wzbudziło czytanie wiersza przez samą poetkę.

Przed wywiadówką program został zaprezentowany rodzicom.

Nad całością czuwały panie polonistki: J. Lewicka i B. Zarzyka.

Skip to content