Menu Zamknij

Prawidłowe odżywianie warunkiem zdrowia!

Sposób odżywiania decyduje o naszym stanie zdrowia, ma wpływ na wzrost i rozwój fizyczny, a także psychiczny. O tym dowiedziały się dzieci z 1 i 2 klasy na ostatnich zajęciach kreatywnych. Panie prowadzące wykorzystując animacje z portalu edukacyjnego Scholaris przybliżyły dzieciom jak ważne jest już od najmłodszych lat przestrzeganie norm zdrowego żywienia, które zwiększa szanse na długie życie w zdrowiu, a wykształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych ma ogromne znacznie profilaktyczne. Dzieci dowiedziały się również, że właściwa dieta stosowana już od najmłodszych lat zmniejsza m.in. ryzyko wystąpienia otyłości i jej następstw, miażdżycy, chorób układu krążenia czy zaburzeń pracy układu pokarmowego. W opracowaniu codziennej diety, która powinna być zróżnicowana, zrównoważona i pełnowartościowa pomocna była piramida zdrowego żywienia. Po zapoznaniu dzieci z poszczególnymi grupami produktów, uczniowie mieli okazję samodzielnie stworzyć taką piramidę. Dzięki temu łatwiej im wybierać odpowiednie elementy swojej diety.

Skip to content