Menu Zamknij

Profilaktyka w odcinkach- odsłona szósta

W ramach realizacji zadań Szkoły Promującej zdrowie w maju zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły na spotkanie z pielęgniarką p. Bogusławą Jakima, które odbyło się w dwóch grupach wiekowych: kl. 4-6 i kl. 7-8. Tematem spotkania z grupą młodszą była higiena osobista, a z grupą starszą higiena okresu dojrzewania. Pani pielęgniarka szczegółowo omówiła czym jest zdrowie i jak dbać o swoje ciało, aby je zachować w dobrej kondycji. Zwróciła uwagę uczniów na to, jak myć włosy, uszy, ciało, a także zęby. Omówiła sposoby dbania o cerę trądzikową, a także higienę sfery intymnej. Zwróciła także uwagę na konieczność codziennej zmiany bielizny i ubrań, a także posiadanie osobistych ręczników, szczotki do włosów, czy grzebienia.

Rzeczy oczywiste są najprostsze, ale łatwo o nich zapomnieć. Dlatego higiena osobista na co dzień powinna być naszą rutyną i priorytetem. Dzięki niej zachowamy zdrowie, a innym z nami będzie miło i przyjemnie.

Skip to content