Menu Zamknij

W roli bogów i herosów

8 maja uczniowie klasy 5 na lekcjach polskiego wcielili się w starożytnych greckich bogów i herosów. W czasie uczty na Olimpie opowiadali o sobie, swoich atrybutach oraz najciekawszych przygodach. Odegrali również scenkę, w czasie której Hera, Atena i Afrodyta rywalizowały o sławetne jabłko z napisem „Dla najpiękniejszej”. Jak zawsze Parys przyznał je Afrodycie…

Zajęcia te były finałowym etapem pracy projektowej, w czasie której uczniowie – korzystając z różnych źródeł informacji – przygotowywali swoje wypowiedzi, następnie konsultowali je z nauczycielką, p. J. Lewicką, uczyli się ich na pamięć oraz przygotowywali stroje i atrybuty. Całość wypadła bardzo interesująco, uczniowie starannie się przygotowali, a ta niezwykła lekcja na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

Skip to content