Menu Zamknij

Przerwany marsz – Międzypokoleniowa inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Celem Przerwanego Marszu jest to, żeby 2-go września 2019 r., młode pokolenie Polaków razem z Polskimi Dziećmi Wojny (osobami urodzonymi do 8.05.1945r.), uroczyście otworzyło nowy rok szkolny 2019/2020. Jest to symboliczne dokończenie ich przerwanej przed osiemdziesięciu laty edukacji. Już w kościele ksiądz Piotr zorganizował spotkanie z mieszkańcem Trepczy, który w krótkich acz dobitnych słowach opowiedział swoją wojenną historię. Jak co roku z przed polskiej flagi, zostały też, wypuszczone gołębie pokoju.

Natomiast w szkole nauczycielki wraz z dziećmi zorganizowały stosowny program artystyczny, na koniec którego Pani Dyrektor Leontyna Krowiak wygłosiła piękną mowę oraz życzenia skierowane do uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Tak więc nowe pokolenie, może spokojnie rozpocząć edukację, pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów.

Życzymy sukcesów w nauce!

Skip to content