Menu Zamknij

Uroczystości patriotyczne w Bykowcach

10 września 2019rr. w Bykowcach odbyły się uroczystości związane z obchodami 80 rocznicy potyczki oddziałów polskich i niemieckich w 1939r., podczas której śmierć w obronie ojczyzny, poniosło sześciu żołnierzy Pułku Strzelców Podhalańskich z Sambora. Na początku uroczystości odśpiewano hymn państwowy, zebranych gości przywitała Pani Anna Hałas Wójt Gminy Sanok. Następnie głos zabrał Pan Andrzej Romaniak z Muzeum Historycznego w Sanoku, który przedstawił rys historyczny wydarzeń września 1939r. W kolejnym punkcie, przedstawiciele uczestników uroczystości, złożyli wieńce i kwiaty przy pomniku poległych żołnierzy. Później nastąpił przemarsz wszystkich zebranych na cmentarz wiejski. Na cmentarzu miała miejsce modlitwa za poległych, apel poległych oraz salwa honorowa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Naszą szkołę, na tej uroczystości reprezentowali uczniowie z klasy VII – Emilia Biega, Kacper Lisowski, Jakub Patulak. Złożyli kwiaty przy pomniku poległych żołnierzy i brali dział w uroczystościach na cmentarzu. Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na pyszną grochówkę. Opiekę nad uczniami sprawowała Aneta Mąka.

Skip to content