Menu Zamknij

„Słodycz ukryta w owocach i sokach owocowych”

Kto z nas nie lubi słodyczy? Słodki smak kojarzy nam się z czymś przyjemnym. Niestety wybór słodkich produktów nie jest taki oczywisty. Cukier sam w sobie nie jest korzystny dla naszego organizmu. Jego nadmiar potrafi spowodować stany zapalne różnych tkanek, prowadzi do otyłości, złego samopoczucia i przewlekłych chorób. Po bezpośrednim dostarczeniu cukru odczuwamy zadowolenie. Niemniej jednak jest to nasz cichy zabójca, dlatego warto selekcjonować źródła, z których go czerpiemy. Cukier znajduje się nie tylko w słodyczach. Coraz częściej możemy go spotkać czytając składy powszechnie używanych produktów spożywczych. Natomiast jego dobrym źródłem są owoce.

Oprócz cukru (fruktozy) zawierają potrzebne składniki diety (witaminy i minerały). Aby zachęcić do zastępowania przetworzonych produktów owocami, dzieci wraz z paniami stworzyły plakaty promujące dobry wpływ owoców i soków owocowych na stan zdrowia człowieka. Uczniowie zainspirowani dzisiejszymi zajęciami zmobilizowali rodziców w domu i wspólnie przygotowali zdrowy podwieczorek. Efekty możemy zobaczyć na zdjęciach.

Skip to content