Menu Zamknij

Spotkanie z „Grupą Zaelektryzowani”

21 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nietypowej lekcji pt. „Czary mary i alchemia” prowadzonej przez Grupę Zaelektryzowani.

W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami np. z helem i wodorem. Pokazy odbyły się z wykorzystaniem dużej kolekcji rekwizytów, znanych i stosowanych najczęściej w życiu codziennym. Uczniowie obserwowali ciekawe zjawiska, oglądali efektowne pokazy i sami również brali udział w niektórych eksperymentach. W przystępny sposób dowiadywali się o ciekawych zjawiskach fizycznych i chemicznych ze zwróceniem uwagi na zachowanie szczególnej ostrożności podczas przeprowadzania tego typu doświadczeń.

Lekcja pt. „Czary mary i alchemia” pozwoliła dzieciom dostrzec i zrozumieć ciekawe zjawiska fizyczne i chemiczne, które towarzyszą im często na co dzień a nie zawsze je dostrzegają.

Pokaz eksperymentów zorganizowała p. Maria Siedlecka.

Skip to content