Menu Zamknij

Wycieczka szkolna do Lublina

Nasi najstarsi uczniowie wraz ze swymi wychowawcami wybrali się w maju na wycieczkę do Lublina. Klasa VII, VIII i III G mogła na swej trasie podziwiać urokliwy pałac Zamoyskich w Kozłówce wraz z otaczającymi go ogrodami oraz trasę lubelską od zamku poprzez starówkę, Katedrę Lubelską i Wieżę Trinitarską w Lublinie. Pokaz wypiekania tradycyjnych regionalnych cebulaków mogliśmy zobaczyć w Muzeum Cebularza, gdzie nie tylko uczniowie, ale również pan wychowawca aktywnie uczestniczyli w ,,dziele ich tworzenia”. Smakowały równie wspaniale, pomimo cebulowego zapachu. Przebyta Lubelska Trasa Podziemna przywiodła uczniów do interaktywnego teatrzyku opowiadającego legendę o pożarze i dawnych dziejach miasta.

Kolejnym etapem naszej wędrówki był Wojciechów, gdzie wirtuozowski pokaz kowalstwa przedstawił Mistrz w tym fachu, a zrobił to w sposób bardzo zabawny i sugestywny. Było melodyjnie i ogniście a nawet jeden z naszych uczniów poczuł płomień po butem w trakcie pracy kowala.

Uzdrowiskowy Nałęczów powitał nas łabędziami i rozległym parkiem, przy którym znajduje się Pijalnia Czekolady. Po zwiedzeniu Muzeum Żeromskiego udaliśmy się właśnie tam, aby pokosztować tego ,,napoju bogów”, który był podawany w różnych wersjach. Ławeczka B. Prusa, który również bywał w tym miasteczku i ma tam swoje muzeum, popiersie St. Żeromskiego oraz atrapa jego roweru, którym jeździł po Nałęczowie to dalsze atrakcje kurortu.

Pogoda była nam łaskawa, gdyż świeciło słoneczko a deszcz starał się nam nie przeszkadzać więc wyprawę uważamy za udaną a wrażenia pozostaną z nami do kolejnego wyjazdu. Opiekunami podczas dwudniowej wycieczki były panie Mariola Gorczyńska i Agnieszka Bochenek oraz pan Mariusz Sumara.

Skip to content