Menu Zamknij

Sukces Oliwii Biodrowicz w międzyszkolnym konkursie „Jakie powietrze- takie życie”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI Oliwia Biodrowicz zajęła I miejsce w konkursie organizowanym przez Gminę Sanok. Celem konkursu związanego z problemem zanieczyszczania powietrza było podnoszenie świadomości wśród dzieci i młodzieży szkolnej, jakim zagrożeniem jest smog oraz podjęcie działań obejmujących ochronę powietrza. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu dwustronnej ulotki z hasłem, logo, sloganem promującym ochronę powietrza. Oliwia poradziła sobie rewelacyjnie z wymogami konkursu. Przygotowana przez nią ulotka zwraca uwagę na zagrożenia związane ze smogiem, niską emisją oraz podjęciem kroków związanych ze zmiana mentalności oraz złych przyzwyczajeń społeczeństwa.

Dodatkowym wymogiem konkursu było przeprowadzenie przez nauczyciela zajęć szkolnych na temat ochrony powietrza oraz przesłanie ich dokumentacji fotograficznej do organizatora. Takie zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Bożenę Zarzykę w kl. VI na lekcji biologii. Uczniowie uświadomili sobie, że smog to efekt zanieczyszczenia wywołany niską emisją, a spalanie śmieci truje nas wszystkich i wywołuje groźne choroby. Nauczyli się również, co mogą zrobić, aby chronić powietrze i dbać o jego czystość.

Oliwii gratulujemy sukcesu. Wszystkich zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Skip to content