Menu Zamknij

Egzamin na kartę rowerową

W naszej szkole co roku organizowane są egzaminy na kartę rowerową. Do egzaminu mogą przystąpić uczniowie, którzy ukończyli 10 rok życia, oraz ci, którzy nie zdali egzaminu w poprzednich latach. Czwartoklasiści najpierw zdawali u nauczyciela techniki p. E. Rajtar część teoretyczną w formie testu. A umiejętność jazdy na rowerze i wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce weryfikowali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sanoku. Egzamin praktyczny został przeprowadzony na mobilnym miasteczku ruchu drogowego na Stadionie Wierchy w Sanoku. Zdający musieli wykazać się umiejętnością utrzymania równowagi pozwalającej na swobodną jazdę rowerem, koordynacją jazdy z obserwacją otoczenia i odpowiednim sygnalizowaniem skrętów. Wszyscy uczniowie ukończyli egzamin z pozytywnym wynikiem, chociaż niektórzy manewry musieli powtarzać. Na koniec egzaminu każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową. Dodatkową nagrodą były lody w drodze powrotnej do szkoły.

Przypominamy! Karta rowerowa upoważnia dzieci i młodzież w wieku 10–18 lat do jazdy rowerem po drogach publicznych, a od 1 czerwca br. także hulajnogami elektrycznymi oraz innymi urządzeniami transportu osobistego. 

Skip to content