Menu Zamknij

Europa i ja

Zakończyliśmy realizację innowacji ,,Europa i ja”. Rozwijała ona wrażliwość estetyczną, poszerzała horyzont myślenia twórczego, dawała możliwość poznania tradycji i zwyczajów panujących w innych krajach europejskich. Pozwalała uczniom zapoznać się z biografią sławnych ludzi, poznać ich dorobek życiowy, artystyczny, zapoznać się z wybranymi słówkami, potrawami oraz nauczyć się charakterystycznych tańców związanych z Hiszpanią. Podsumowaniem jej była organizacja na terenie szkoły „Ortograficznej Corridy” (zmagania uczniów klas 1-3 z bykami ortograficznymi) oraz inscenizacja przedstawienia związanego z Hiszpanią pt. „Ahoj Przygodo”. Zwieńczeniem występu było zaprezentowanie hiszpańskiego tańca ,,Paso Doble” oraz wykonanie pląsów do muzyki Aram Khachaturian ,,Taniec z szablami” na podstawie metody aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss.

Serdecznie gratulujemy mistrzom ortografii i zapraszamy do obejrzenia galerii.

Skip to content