Menu Zamknij

II gminny konkurs „Aktywnie, zdrowo, kolorowo”

9 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Trepczy odbył się II gminny konkurs wiedzy o zdrowiu i zdrowym odżywianiu „Aktywnie, zdrowo, kolorowo”.  Cele konkursu to:

  • promocja zdrowego stylu życia,
  • upowszechnianie i propagowanie aktywności fizycznej,
  • pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów związanych ze zdrowym odżywianiem,
  • nawiązywanie współpracy pomiędzy szkołami.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z czterech szkół podstawowych Gminy Sanok: Dobrej, Falejówki, Niebieszczan i Trepczy. Uczestników wraz z opiekunami oraz jury powitała pani dyrektor szkoły Leontyna Krowiak. Naszą szkołę reprezentowali czwartoklasiści: Antonina Lewicka, Piotr Leszczyk, Julia Stec. Uczniowie grupowo układali piramidę zdrowia, rozwiązywali krzyżówkę o zdrowiu i zdrowym odżywianiu, a następnie rozpoznawali owoce, warzywa i przyprawy za pomocą trzech zmysłów: smaku, węchu, dotyku. Nie zabrakło również konkurencji sportowych, m.in.: slalom z piłką, rzut do celu oraz skoki w workach. Bezkonkurencyjna w kręceniu hula hop okazała się uczennica ze Szkoły Podstawowej w Dobrej, która bez trudu wykonała 500 obrotów. W dalszej części spotkania uczniowie na kole fortuny losowali wybraną kategorię: kalambury do rysowania, kalambury do pokazywania, sport, przysłowie oraz słowo. Wszyscy uczestnicy świetnie radzili sobie z wylosowanymi zadaniami.

Na zakończenie jury zaprezentowało wyniki konkursu: I miejsce SP Trepcza, II miejsce SP Niebieszczany, III miejsce SP Dobra, IV miejsce Falejówka. Wszyscy zwycięzcy otrzymali z rąk pani dyrektor Leontyny Krowiak oraz przewodniczącej jury pani dyrektor Sanepidu Krystyny Będkowskiej nagrody rzeczowe i owoce ufundowane przez: Gminę Sanok, Bonne Sante i Pizzerię Xavito. Sponsorom dziękujemy, a uczestników zapraszamy za rok.

Skip to content