Menu Zamknij

Szkolimy się

W Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie 7 czerwca 2022 r. odbył się już VII Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych. Na to wydarzenie zjechało się 250 mediatorów z całego Podkarpacia. Kongres odbywał się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch, która otworzyła uroczystość. W programie był wykład sędziego Sądu Okręgowego w Krośnie na temat sprawiedliwości naprawczej, symulacje mediacji, warsztaty edukacyjne dla mediatorów oraz prezentacje kilku szkół, które dzieliły się dobrymi praktykami na temat działalności klubów mediatorów rówieśniczych. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Buczek, Maja Czapor oraz Oliwia Wojtas. Młodzi mediatorzy szkolni i rówieśniczy zostali wyposażeni w wiedzę niezbędną do rozwiązywania konfliktów w sposób negocjacyjny oraz konstruowania ugód.

Skip to content