Menu Zamknij

Światowy Dzień Bałwana w klasie II

Bałwan to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli zimy. Znamy go od najmłodszych lat. 18 stycznia przypada Światowy Dzień Bałwana. I nie jest to przypadek. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby zobaczyć, że cyfra „8” przypomina kształtem bałwanka, a cyfra „1” oznacza wetkniętą w niego miotłę lub patyk. Wspólne lepienie bałwana może integrować grupę przyjaciół, dzieci i rodziców. To wspaniała zabawa dla całej rodziny.

Wokół nas zima, ale śniegu nie ma zbyt wiele, dlatego dzieci z klasy II „ulepiły” bałwanki z papieru. Ponadto wyszukiwały i przeliczały, ile jest zimowych symboli w ćwiczeniu „zimowa koncentracja” oraz miały za zadanie rozwiązać łamigłówkę logiczną, której bohaterami były cztery sympatyczne bałwanki (Śnieżynek, Bieluch, Kulek i Śnieguliczek). Celem tego ćwiczenia było rozwijanie spostrzegawczości i wytrwałości, umiejętności czytania ze zrozumieniem, a także logicznego i analitycznego myślenia.

Autorką „zimowych ćwiczeń” jest Agnieszka Bieńkowska (papierowauliczka.pl)

Samodzielnie wykonane przez dzieci bałwanki i śnieżynki ozdobiły klasową gazetkę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: p. K. Buczkowicz i p. M. Sabat.

Skip to content