Menu Zamknij

I miejsce na podium w IX Powiatowym Konkursie Angielskich Kolęd i Piosenek Świątecznych

Nasze najmłodsze anglistki, uczennice klasy drugiej, wzięły udział w IX POWIATOWYM KONKURSIE ANGIELSKICH KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH, który odbył się w Szkole Podstawowej w Kostarowcach. Ola Biega i Zuzia Mazur zaśpiewały odważnie i brawurowo, bezkonkurencyjnie zajęły I miejsce wyprzedzając innych uczestników coraz popularniejszego konkursu. Dziewczynki startowały w kategorii zespół kl. I-IV i pokonały większe liczebnie zespoły, gdyż regulamin konkursu dopuszczał także skład pięcioosobowy.

W konkursie wzięli udział uczniowie 12 szkół powiatu sanockiego: uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, nr 4, nr 6 i nr 8 w Sanoku oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagórzu, w Jaćmierzu, Mrzygłodzie, Pakoszówce, Trepczy, Łukowem, Zahutyniu i Kostarowcach. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach: SOLISTA – kl. 1-4, SOLISTA – kl. 5-8, ZESPÓŁ – kl. 1-4, ZESPÓŁ – kl. 5-8. Zgodnie z regulaminem, liczyła się: muzykalność i poczucie rytmu, dykcja i poprawność językowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które odebrali z rąk pani Beaty Fedyń – dyrektora Szkoły Podstawowej w Kostarowcach oraz pani Anny Hałas -Wójta Gminy Sanok i honorowego patrona konkursu.

Uczennice do konkursu przygotowała pani Mariola Gorczyńska.

Congratulations!

IX Powiatowy Konkurs Angielskich Kolęd i Piosenek Świątecznych jest zgłoszony do Kuratoryjnego Wykazu Zawodów Wiedzy, Artystycznych i Sportowych i może być wymieniany na świadectwie.

Skip to content