Menu Zamknij

Nasza klasa w 4K

Podczas pierwszego etapu edukacyjnego – tzw. edukacji wczesnoszkolnej, następuje szczególne kształtowanie wszechstronnego rozwoju osobowości dziecka. To właśnie w tym czasie dzieci wykazują ogromną ciekawość, przyjmują postawę badacza i obserwatora. Umysł jest bardzo chłonny, elastyczny i podatny na wszelkie oddziaływania innych.

W klasie I wprowadzono „Poranne minutki” – projekt „Nasza klasa w 4K”: czyli K jak – komunikacja, K jak – kooperacja, K jak – krytyczne myślenie i K jak – kreatywność.

Jako podsumowanie części jesiennej klasa I w kooperacji z klasą II uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Dzieci doskonaliły umiejętności posługiwania się różnymi narzędziami, materiałami plastycznymi; poznawały efektowne techniki plastyczne jak technikę frotażu czy kompozycje ze stempli.

Jako podsumowanie części zimowej klasa I zaprosiła grupę zerówki, klasę II i klasę III na warsztaty muzyczne. Oparte one były na zabawie z misami, dzwonkami Koshi oraz gongiem przy aktywnym współudziale dzieci. Podczas zajęć instrumenty te wprowadzały wiele uśmiechu i tajemniczości, angażowały wszystkie zmysły, dzieci uczyły się jaki wpływ ma muzyka na nasze zdrowie, czym jest hałas i fale dźwiękowe, a także miały możliwość doświadczyć na żywo wibracji dźwięków, która pomaga się zrelaksować. Wszelkie działania wdrażały do współpracy w grupie i wzajemnej pomocy.

Za projekt odpowiedzialne są: Pani Magdalena Zubel i Pani Agnieszka Gajos.

Skip to content