Menu Zamknij

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie to święto obchodzone 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji POLSKA NA NEBIESKO.  Wykonano tematyczne gazetki ścienne, uczniowie pooglądali film związany z tą tematyką oraz wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Autyzm moimi oczami”.

Dnia 1 kwietnia cała nasza społeczność zidentyfikowała się z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzm ubierając się na niebiesko. Odbyły się również warsztaty, na które pani Wioletta Burdziak- Zabłotny zaprosiła przedstawicielki Fundacji Niebieski Puzzel panią Joalntę Kurek oraz panią Magdalenę Kleban. Głównym elementem spotkania było omówienie podstawowych aspektów funkcjonowania dzieci z autyzmem. Zachowanie zarówno pożądane jaki i niepożądane omówiła prezes fundacji. Uczestnicy mogli osobiście doświadczyć trudności związanych z zaburzeniami zmysłów za pomocą różnych akcesoriów. Zebrani uczniowie z chęcią uczestniczyli w pogadance i trafnie wskazywali rozwiązania zadań przygotowanych przez panie prowadzące.

Organizatorami spotkania były pani Daria Blecharczyk-Ciętak i pani Anna Rychlicka.

Skip to content