Menu Zamknij

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

„Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem” – to hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Codzienny stres, dynamiczne tempo życia, brak czasu dla siebie i innych, brak czasu na odpoczynek i wyciszenie od nadmiernych bodźców sprzyjają pojawieniu się zaburzeń w strefie emocjonalnej i psychicznej. Czas pandemii również odbił się na naszym zdrowiu psychicznym. Światowa Organizacja Zdrowia oraz Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego poprzez kampanię i działania promujące tegoroczne hasło Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego mają na celu zwiększyć uwagę i zaangażowanie poświęcane zdrowiu psychicznemu oraz wzmocnić opiekę nad zdrowiem psychicznym, tak aby wszystkie potrzeby w tym zakresie zostały zaspokojone poprzez ogólnodostępne, przystępne cenowo i wysokiej jakości usługi i wsparcie specjalistów.

Więcej na temat profilaktyki zdrowia psychicznego można znaleźć na stronie pod banerem kampanii edukacyjnej #ŻyjDobrze:

https://www.gov.pl/web/wsse-warszawa/zdrowie-psychiczne

Skip to content