Menu Zamknij

Mobilne Laboratoria Przyszłości

W czwartek 12 października w naszej szkole odbyły się warsztaty z Mobilnymi Laboratoriami Przyszłości. Uczniowie klas 4, 5 i 6 w dwóch grupach wzięli udział w warsztatach dotyczących druku 3‑D oraz robotyki Lego. Edukatorzy przeprowadzili w formie warsztatowej zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii, czyli sprzętu, który szkoła otrzymała w ramach tego projektu. Podczas zajęć uczniowie zgłębiali tematykę druku 3D. Zapoznali się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz pracowali z długopisami 3D konstruując trójwymiarowe modele. W czasie kolejnych warsztatów budowali i programowali roboty z LEGO® Education SPIKE™ – to zestawy do nauki kodowania i programowania, które dają nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania i konstruowania. Uczniowie z zapałem budowali pojazdy i sprawdzali jak reagują na wydawane polecenia.

Skip to content