Menu Zamknij

Tydzień Życzliwości

W naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka są: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Był to wyjątkowy tydzień… pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Było radośnie i życzliwie.

Święto było dobrą okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie czy na ulicy.

Na plakacie życzliwości pojawiły się miłe słowa,  „Jesteś miły”, „Uśmiechasz się pięknie”, ”Jesteś życzliwy”, „Jesteś szlachetny”, „Sprawiłeś, że ktoś dzięki tobie się uśmiechnął”, „Używasz słów proszę, dziękuję, przepraszam”, „Dzielisz się z innymi”, „Jesteś uprzejmy”, „Pomagasz innym”.

 Nasi uczniowie także chętnie wzięli udział w głosowaniu na Króla i Królową Życzliwości, którymi zostali AMELIA BARTKOWSKA I KACPER NOWAKOWSKI.  Pojawiły się też pozytywne życzenia, myśli, cytaty w formie kartek i laurek, które można było przesłać „pocztą życzliwości” wybranej osobie. Na dolnym korytarzu zawisły rysunki promujące postawę życzliwości i zachęcające uczniów naszej szkoły dom jej przyjmowania na co dzień.

Dużo uśmiechu, ciepłych słów i serdecznych pozdrowień. Tak wyglądały obchody Tygodnia Życzliwości w naszej szkole.

 Pamiętajmy o tym, by uśmiech gościł na naszych twarzach nie tylko od święta, a „Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować, jest życzliwość dla drugiego człowieka”.

Tydzień Życzliwości to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten tydzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko Nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Pozytywna energia, którą przekazaliśmy innym, na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą. Życzymy Wszystkim serdecznego spojrzenia na drugiego człowieka, uśmiechu i radości.

Skip to content