Menu Zamknij

Wycieczka do Sanoka

Co warto zobaczyć w najbliższej okolicy? Oprócz znanego wszystkim Skansenu ważnym punktem dla turystów z Polski i ze świata jest też Muzeum Historyczne w Sanoku. Jeszcze wiosną uczniowie kl. 6, wraz z wychowawczynią – p. J. Lewicką, zaplanowali wycieczkę, którą udało się zrealizować 22 czerwca. W muzeum zwiedziliśmy wystawę archeologiczną, zbrojownię i schron obserwacyjny, jeden z najpiękniejszych i najcenniejszych w Europie zbiorów ikon oraz największą na świecie galerię prac Zdzisława Beksińskiego. Następnie udaliśmy się na Rynek i do Parku Miejskiego, który jest największym parkiem typu górskiego w Polsce. Zdobyliśmy Górę Parkową (364 m n.p.m.) i podziwialiśmy panoramę doliny Sanu i Gór Słonnych z tarasu widokowego, a w drodze powrotnej ugasiliśmy pragnienie w źródełku Chopina. To była miła klasowa wyprawa.

Skip to content