Menu Zamknij

Wycieczka do Skansenu w Sanoku

23.06.2021r. wraz z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym klasa III wybrała się do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Dzieci najpierw uczestniczyły w zajęciach z kaligrafii. Poznały historię szkolnictwa polskiego z początków XX wieku oraz wyposażenie i przybory piśmiennicze, których używały dzieci w szkole. Uczniowie mieli okazję pisać na kamiennych tabliczkach rysikiem i w zeszytach atramentem za pomocą pióra gęsiego, zastruganym patyczkiem oraz metalową stalówką. Wszyscy bardzo się starali aby nie zrobić kleksów. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie z przewodnikiem Rynku Galicyjskiego, wybranych budynków sakralnych, mieszkalnych i gospodarczych, szkoły i plebani. Dzieci mogły zobaczyć, jak żyli ludzie w tamtych czasach i czym się zajmowali. Pan przewodnik opowiadał bardzo ciekawie i wszyscy słuchali z dużym zainteresowaniem. Pogoda była piękna, więc w drodze powrotnej dla ochłody trzecioklasiści zjedli pyszne lody.     

Skip to content