Menu Zamknij

Na bieszczadzkim szlaku…

Korzystając z pięknej pogody, uczniowie kl. 6-8 wraz z wychowawcami, postanowili wyruszyć na wycieczkę. Szybko zajęto się organizacją i 3 października trzydziestoosobowa grupa wraz z przewodnikiem wyruszyła z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską. Chwilami podejścia były dość strome, ale prawdziwym wyzwaniem okazał się wiejący z dużą siłą wiatr, który dawał się poważnie we znaki po wyjściu poza obszar lasu. Niemniej jednak nie poddaliśmy się i wszyscy dotarliśmy do odnowionej „Chatki Puchatka” (znajdującej się na wysokości 1228 m n.p.m.), skąd rozciągały się zapierające dech w piersiach widoki na Bieszczady. Następnie przeszliśmy czerwonym szlakiem grzbietem połoniny w kierunku Przełęczy Orłowicza. Stąd podziwialiśmy Smerek, ciesząc się jednocześnie, że nasza droga prowadzi już w dół do Wetliny i upragnionej oraz w pełni zasłużonej pizzy J Utrudzeni, ale pełni wrażeń i z pieśnią na ustach wróciliśmy do Trepczy. Ta wyprawa na pewno na długo zostanie w naszej pamięci… (nie tylko „na dwa tygodnie” – ha ha, wiecie, o czym mówię :))

Skip to content