Menu Zamknij

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 17 listopada 2023 r.

Nie każdy ma zdolności matematyczne, ale nawet humaniści znają tabliczkę mnożenia, która w miniony piątek obchodziła swoje święto. Akcja zachęca do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Stwarza również uczniom okazję do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Podczas przerw każdy Uczeń i Nauczyciel mógł sprawdzić swoją wiedzę z tabliczki mnożenia i otrzymać cukierka.

W dniach poprzedzających obchody w całej szkole wywieszone były działania na tabliczkę mnożenia w formie rymowanek, by w każdym miejscu uczniowie mogli zapoznawać się z tabliczką i zapamiętać jak najwięcej.  W akcji brały udział wszystkie klasy. Klasa I nie poznała jeszcze tabliczki mnożenia, ale budowała matematyczne sowy i z chęcią przyglądała się poczynaniom starszych kolegów. Uczniowie starszych klas przy wejściu na lekcję matematyki otrzymali zaszyfrowaną wiadomość – przepowiednię, a kluczem do jej odczytania była tabliczka mnożenia. Gdy poradzili sobie i z tym zadaniem czekała ich kolejna aktywność – wykreślana tabliczkowa złożona z 5 rund. Najstarsi zagrali również w „statki” z tabliczką związane. Emocje były wielkie, chęć otrzymania słodyczy również. Dodatkowych atrakcji dostarczył mały kotek, który chętnie przyglądał się zmaganiom uczniów.

„Tabliczka mnożenia to podstawa liczenia!”

Skip to content