Menu Zamknij

Zajęcia w terenie

Dnia 25.09.2023 r. uczniowie klas I- III uczestniczyli w zajęciach w terenie z Projektu pn. „Program ochrony rodzimej flory powiatu sanockiego przed gatunkami inwazyjnymi oraz ograniczenia ich rozprzestrzeniania się i wnikania w obręb Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery Karpaty Wschodnie – kontynuacja” przeprowadzonych przez Panią Annę Dziabas – Krysa.

Głównym celem tego spotkanie było przekazanie dzieciom wiedzy na temat tego, jak obce gatunki inwazyjne wpływają na środowisko. Warto wiedzieć, że niektóre gatunki inwazyjne, ze względu na ich estetykę lub właściwości użytkowe, rozprzestrzeniane są przez człowieka. Niekiedy brak wiedzy o biologii gatunku i procesie inwazji utrudnia zwalczanie gatunków inwazyjnych. Dlatego bardzo ważne jest pogłębianie wiedzy na ten temat.

Organizatorem spotkania była p. Anna Rychlicka.

Dziękujemy za spotkanie oraz edukacyjnie spędzony czas. 
Nauczyciele oraz uczniowie kl. I i II Szkoły Podstawowej w Trepczy.

Skip to content