Menu Zamknij

Zajęcia z mBotami

W miniony czwartek w naszej szkole gościli uczniowie z Zespołu Szkół w Rymanowie. Przyjechali do nas wraz ze swoimi nauczycielami oraz z mBotami. W szkole w Rymanowie już od kilku lat uczęszczają na zajęcia z programowania i rozwijają swoje umiejętności realizując projekty pod okiem p. Stanisława Buczka. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z programem i sterować robotami za pomocą poleceń wydawanych z komputera. Z pewnością manewrowanie pojazdem, odpowiednie ustawianie prędkości i kierunku jazdy bardziej motywuje do działania niż sterowanie duszkiem na ekranie. Zajęcia były ciekawe i emocjonujące, zwłaszcza gdy należało robotem wstrzelić piłkę do kosza. Podczas trzech 2-godzinnych warsztatów, z pomocą chłopców z Rymanowa, udało się wprowadzić w świat mBotów prawie wszystkich uczniów klas od V do VIII. Być może w przyszłym semestrze i w naszej szkole zostanie zorganizowane koło programowania z użyciem mBotów. Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do p. E. Rajtar lub p. M. Siedleckiej.

Składamy serdeczne podziękowania p. Stanisławowi Buczkowi i p. Jakubowi Wojtowiczowi za przyjazd do naszej placówki i przeprowadzenie warsztatów programowania dla uczniów.

Skip to content