Menu Zamknij

Zajęcia z Mistrzami Świata

Dnia 06.10.2023 r. uczniowie klas 0-3 skorzystali z zajęć przeprowadzonych przez Spice Gears Academy. Jest to polska drużyna FIRST Robotics Competition stworzona w 2015 roku w Kraśniku. Ich zainteresowania to mechanika, elektronika, informatyka jak również programowanie oraz robotyka. Drużyna osiągnęła wiele odznaczeń – na poziomie ogólnopolskim i ogólnoświatowym! Dzięki swojemu zaangażowaniu i ambicji stali się pionierami młodzieżowej robotyki w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na zajęciach uczniowie rozwijali swoje zainteresowania matematyką, informatyką i technologią. Tego typu aktywności pozwalają dzieciom na wypracowanie skutecznych systemów działania w sytuacjach problemowych oraz wpływa na rozwój emocjonalny i społeczny. Dzięki możliwości współpracy uczyli się kreatywnego myślenia, nieszablonowych rozwiązań oraz podziału obowiązków.

Skip to content