Menu Zamknij

Zofia Leszczyk laureatką II Konkursu „Śpiewamy i recytujemy wiersze Jerzego Harasymowicza”

W dniu 23 listopada 2018r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sanoku odbył się koncert finałowy II Konkursu „Śpiewamy i recytujemy wiersze Jerzego Harasymowicza” zorganizowany przez Hufiec ZHP Ziemi Sanockiej.

Eliminacje konkursowe zostały przeprowadzone w sobotę 17 listopada w Domu Harcerza. Naszą szkołę reprezentowała Zofia Leszczyk, uczennica klasy 3 gimnazjum, która ujęła jury swą interpretacją dwóch wierszy i kulturą słowa. Recytacja poezji Jerzego Harasymowicza to niełatwe zadanie, z którym Zosia poradziła sobie wspaniale i pokonując 17 recytatorów, zajęła III miejsce. Podczas koncertu laureatów Zosia mogła jeszcze raz zaprezentować swoje umiejętności szerokiej publiczności. Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody, a pani Bożena Zarzyka za przygotowanie uczennicy do konkursu otrzymała podziękowanie od Komendanta Hufca ZHP Ziemi Sanockiej hm. Krystyny Chowaniec.

Po koncercie laureatów odbyła się prezentacja wystawy biograficznej i pamiątek po Jerzym Harasymowiczu (m. in. rękopisy poezji, dokumenty, ulubiona czapeczka, okulary). Wieczór zakończył się koncertem poezji śpiewanej zespołu „Dom o Zielonych Progach”. Był to czas refleksji i wspólnego przeżywania twórczości „wielkiego mistrza górskiego pisania”, który swoje serce zostawił w Bieszczadach.

Skip to content