Menu Zamknij

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych to od 26.09.2001 r. coroczne święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy w celu ukazania znaczenia uczenia się i nauczania języków obcych, szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami, promowania różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować oraz zachęcania do uczenia się języków przez całe życie.

Włączając się w europejskie świętowanie uczniowie naszej szkoły podczas lekcji języków obcych po zapoznaniu się z ideą obchodzenia w dniu 26 września Europejskiego Dnia Języków Obcych wykonali lapbooki zawierające odpowiedź na pytanie: „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”, słowniczki obrazkowe, angielskie kaligramy oraz projekty „My favourite things – Moje ulubione rzeczy” i „English around us – Angielski wokół nas”.

Wybrane prace uczniów oraz informacje dotyczące Dnia Języków Obcych zostały zaprezentowane w naszej Szkole w formie wystawy – zapraszamy do jej obejrzenia!

Skip to content