Menu Zamknij

Karton, papier i gazeta już na zbiórkę makulatury czeka.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie zbiórki makulatury przeprowadzonym przez Urząd Gminy w Sanoku pod hasłem „Karton, papier i gazeta już na zbiórkę makulatury czeka”. Celem konkursu jest zwiększenie świadomości ekologicznej, propagowanie działań i zachowań związanych z prawidłową segregacją odpadów oraz tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Dodatkowo chętni uczniowie wykonali prace plastyczne promujące zbiórkę makulatury.

Warto wiedzieć, że produkcja papieru z nowo wyciętych drzew wymaga zużycia 2,5 – krotnie więcej energii, niż w przypadku wykorzystania surowca wtórnego, jakim jest makulatura. Stanowić to może znaczne źródło ograniczeni marnotrawstwa w naszym kraju. Inne ogromne korzyści z produkcji papieru z makulatury to:

– obniżenie zanieczyszczenia powietrza przez papiernie o 75 %;

– zmniejszenie skażenia wody w procesie produkcyjnym o 35%;

– ograniczenie zużycia wody do wyprodukowania papieru o 40 %.

Każde zebrane 60 kg makulatury to uratowane 1 drzewo.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!

Skip to content