Menu Zamknij

Europejski Tydzień Sportu

W dniach 23 – 30 września 2021 r. po raz kolejny we wszystkich państwach Unii Europejskiej obchodzony był Europejski Tydzień Sportu (ETS), koordynowany w Polsce przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.  

Ministerstwo Edukacji i Nauki – tak jak w latach ubiegłych – włączyło się w promocję tej ogólnopolskiej inicjatywy.

Europejski Tydzień Sportu jest projektem Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Podstawowym zadaniem Europejskiego Tygodnia Sportu jest angażowanie, uświadamianie i inspirowanie mieszkańców Europy do podejmowania aktywności fizycznej w codziennym życiu, a jej głównym celem jest popularyzacja sportu na poziomie lokalnym i integracja społeczna różnych grup wiekowych.

Europejski Tydzień Sportu to nie tylko zajęcia sportowe, ale przede wszystkim edukacja młodego pokolenia w celu kształtowania zdrowego, aktywnego trybu życia oraz właściwych zachowań od najwcześniejszych lat życia. Nasza szkoła również włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu. Uczniowie brali udział w aktywnych przerwach. Uczestniczyli w grach i zabawach rekreacyjnych. Rozgrywali klasowe mecze piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki chińskiej. Grali również w tenisa stołowego oraz w szachy. Na lekcjach wychowania fizycznego poruszane były tematy związane z aktywnością sportową i jej wpływem na organizm człowieka.

Skip to content