Menu Zamknij

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie to nie tylko promocja czytelnictwa, ale również odkrywanie piękna literatury polskiej. „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza to lektura 11 odsłony tej ogólnopolskiej akcji.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli aktywny udział w wydarzeniu, które miało miejsce 8 września. Uczennice klasy VIII przygotowały interpretację głosową ballad: „Romantyczność”, „Świteź”, „To lubię”, „Pierwiosnek” i zaprezentowały zgromadzonym słuchaczom. Natomiast uczniowie przedstawili inscenizację ballady ,,Pani Twardowska”. Jak się okazało, teksty Mickiewicza mogą budzić i dzisiaj wielkie emocje – bawić wzruszać, wywoływać dreszcze, na co miały wpływ stroje prezentujących i scenografia.

W Narodowym Czytaniu uczestniczyli uczniowie klas IV-VII oraz nauczyciele i p. dyrektor Maria Siedlecka. Mimo, że ósmoklasiści mieli mało czasu na przygotowania, to świetnie poradzili sobie z wyzwaniem. Nad przebiegiem akcji czuwały nauczycielki: p. Bożena Zarzyka i p. Bogusława Kaczmarska. Dodatkowo na korytarzu szkolnym została przygotowana wystawa poświęcona życiu i twórczości Adama Mickiewicza, najwybitniejszego twórcy epoki romantyzmu.

Skip to content