Menu Zamknij

Skarby ukryte w mleku

Mleko i jego przetwory stanowią bardzo ważną grupę produktów białkowych w codziennym żywieniu każdego człowieka. Zawierają one duże ilości dobrze przyswajalnego wapnia – składnika budulcowego kości i zębów. Zawierają również witaminy i składniki mineralne.

O tym, jak ważne jest codzienne picie mleka i spożywanie produktów mlecznych dzieci dowiedziały się we czwartek na zajęciach kreatywnych. Pogłębiły wiedzę o mleku i jego przetworach. Poznały szczególną rolę jaką pełnią w życiu człowieka odpowiednio dostarczane organizmowi wartości odżywcze.

Uczniowie wraz z paniami na dużym brystolu namalowali produkty mleczne, a z pudełka zrobili krowę, którą każdy własnoręcznie miał możliwość wydoić. Stworzona przez dzieci „Krowa Mućka” była zadowolona i dawała dużo mleka. Na koniec tego dnia wszyscy zajadali się płatkami z wydojonym mlekiem.

Skip to content