Menu Zamknij

Spotkanie z policjantem

22 września 2022 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przedszkolaki i uczniowie młodszych klas uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym mł.asp. Pawłem Piotrowskim. Pan policjant mówił o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, jak należy poruszać się po chodniku, drodze bez chodnika oraz jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i jeździć rowerem. Funkcjonariusz przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Zwrócił również szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie elementów odblaskowych.

Ponadto nasz gość poruszył temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść ze sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań.

Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można się zwrócić o pomoc.

Skip to content