Menu Zamknij

Światowy Dzień Owoców i Warzyw

20 października 2023r obchodzimy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w różnych zajęciach i zabawach związanych z darami jesieni. Świętowanie trwało kilka dni.

Dzieci przyniosły do szkoły warzywa i owoce, większość z własnego ogródka. Na pierwszych zajęciach rozpoznawały okazy za pomocą węchu, dotyku i smaku. Budowały także zagadki słowne na podstawie opisu obrazka.

Wiele radości sprawiała dzieciom aktywność muzyczno-ruchowa. Szybko nauczyły się piosenki pt. „Ogórek zielony” i tańczyły z darami jesieni w kręgu.

Na kolejnych zajęciach starszaki oglądały filmik edukacyjny, który dostarczył im dużo wiedzy o witaminach zawartych w owocach i warzywach. Była także pogadanka na temat zdrowego odżywiania i ciekawostki przyrodnicze.

Natomiast maluchy na swoich zajęciach samodzielnie wykonywały sok wieloowocowy i pod opieką wychowawcy uczyły się obsługiwania wyciskarki do owoców. Umiejętności kulinarne wykazały także podczas robienia szaszłyków owocowych.

Obie grupy brały udział w zabawach plastycznych; malowały farbami swoje ulubione owoce i warzywa oraz wycinały ich sylwety. Tematyka owocowo-warzywna realizowana była w zerówce na zajęciach prowadzonych przez Panią A. Gajos. Dzieci poznawały owoce ukryte w magicznym pudełku i próbowały ich smak.

Na końcowym spotkaniu zerówka przedstawiła dla maluchów teatrzyk kukiełkowy do wiersza J. Brzechwy pt. „Na straganie”. Dzieci pokazały także scenki dramowe, wchodziły w role owoców i warzyw, prowadziły ciekawe rozmowy w parach.

Wszystkie zadania przedszkolaki wykonywały na medal i były bardzo aktywne w programie „Szkoła Promująca Zdrowie”. 

Skip to content